wtorek, 8 stycznia 2013

Pora na płeć brzydką - polscy "szafiarze".

Polska blogosfera, to nie tylko blogerki-szafiarki. Płeć przeciwna, też ma trochę do powiedzenia na temat mody, męskiej mody. Spośród wielu blogów które odwiedzam, wybrałem pięć, moim zdaniem najciekawszych. Zależało mi też na różnorodności, więc pod uwagę wziąłem takie cechy jak styl, uroda i podejście do czytelnika. To nie jest ranking, dlatego kolejność nie ma żadnego znaczenia.Oliwer Waimea od 7 roku życia mieszka w Polsce. Swojego bloga prowadzi od lipca 2012r. W ciągu kilku miesięcy udało mu się zyskać niemałą ilość czytelników. Wydaje się być spokojny, tajemniczy, ale jego stylizacje potrafią być na tyle szalone, że wywołują burze w komentarzach. Posiada niezliczoną ilość okularów, które bez wątpienia są jego ulubioną częścią garderoby.
Według magazynu "Press" jest specjalistą od mody męskiej. Michał Kędziora, czyli jeden z pierwszych blogerów modowych. Jest dojrzałym mężczyzną, któremu nie w głowie imprezy dla celebrytów. Chyba nikt nie zarzuci mu, że jest pyszny lub próżny. Na swoim blogu umieszcza wiele przydatnych porad, dotyczących ubioru.
Ma na imię Kamil i mieszka w Anglii. Przygodę z blogowaniem zaczął kilka miesięcy temu. Wzbudza wiele kontrowersji, ze względu na swoją urodę, oraz jej dodatkowe podkreślanie. Znalazłem wypowiedź, gdzie ktoś porównuje go do Andre Pejic'a. Wydaje mi się, że to główny powód, dla którego tak szybko zdobywa popularność.
Chudy, wysoki blondyn z lekko uniesioną grzywką. Na swoim blogu umieszcza nie tylko swoje stylizacje. Wydaje mi się, że zależy mu również na przekazywaniu emocji. Łukasz uwielbia buty Dr. Martens, lenonki, oraz futra. Jego tradycyjna poza do zdjęć, to cofnięta do tyłu noga, podniesiona głowa i lekko uchylone wargi.
Znacie Szczecińską papużkę Macademian Girl? Adam Szymczak, to bez wątpienia jej męski odpowiednik. Z zawodu stylista, oprócz tego prowadzi bloga, na którym zdaje czytelnikom relacje z wielu modowych wydarzeń. Jest odważny, bawi się kolorami i fasonami, przy czym nie sprawia wrażenia "przebranego". 
  
Zdjęcia należą do autorów blogów.


Saczes.

5 komentarzy:

 1. Nigdy nie widziałam blogów 'szafiarzy' :D
  odważni. ;)
  ps. super wpis!

  OdpowiedzUsuń
 2. Vanitas <3
  Znam z tej listy tylko Spalonego Tosta i Vanitasa

  OdpowiedzUsuń
 3. pierwszego Pana kocham ponad życie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Milex jest najciekawszy

  OdpowiedzUsuń
 5. Dlatego się pojawił w poście. Czasem wpada na naszego bloga. :)

  OdpowiedzUsuń