poniedziałek, 4 lutego 2013

- "Ku*wa! O czym mam pisać?!"

 Jeśli prowadzisz bloga, to dobrze wiesz na czym polega problem.
Wydaje Ci się, że nie masz o czym pisać i zawieszasz działalność. Po kilku miesiącach przypominasz sobie o starym koncie na Bloggerze. Piszesz kilka postów i znów zostawiasz czytelników.
Rozejrzyj się!

fot. saczes
Odwiedzając blogi i czytając posty, tworzysz opinię na dany temat. Właśnie na to wszyscy czekają! Czytelnik, chce wiedzieć co masz do powiedzenia. Nie bój się wyrażać swojej opinii. W przypadku dyskusji, poprzyj swoja rację stosownymi argumentami. Wejdź na Twitter'a lub Facebook'a i zobacz co tam się dzieje. Nie czujesz się czymś poirytowany? Może ktoś wysłał Ci coś ciekawego? ...Nie?..To lecimy dalej!

Jest wiele sposobów na czerpanie inspiracji, do których nie jest potrzebna interakcja z ludźmi. Refleksje aktywowane przez zdarzenia i doświadczenia, mogą być dobrym tematem na notkę. Nie sądzisz? Film, książka, zdjęcie...oddziałując na Twoje emocje, również może stać się muzą. Krytykuj! Interesuje mnie Twoje zdanie.
fot. saczes

Jeśli masz już jakiś pomysł, obmyśl plan.
Wróć do podstawówki i rozpisz na kartce, jakie tematy chcesz poruszyć w swojej pracy. Wszystko pięknie rozplanuj, a następnie wyrzuć kartkę do kosza. Podejdź do pisania posta na komputerze i opublikuj go. Kiedy piszę plan, jest to mój sposób mobilizacji do zrealizowania pomysłu. W praktyce i tak z niego nie korzystam.


Zanim zabrałem się do pisania, posprzątałem swoje biurko. Praca w bałaganie mnie rozprasza. Właśnie dlatego niepotrzebne rzeczy znów zawitały na moim biurku, abym mógł je szybko posprzątać i napisać coś nowego! ;)

Saczes.4 komentarze:

 1. Iście inspirujący post ;D A tak naprawdę to racja, plan do pisanego "czegokolwiek" powinien być, nawet jeśli funkcjonuje jedynie jako forma rozbiegu. Zbyt wyżyłowane wpisy nie są dobre, zbyt błahe tak samo. Chyba trzeba umieć znaleźć złoty środek między inspiracją, warsztatem, pomysłem i wykonaniem (które często odbiega od pomysłu). Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, ze nie podałeś tematów, o których można napisać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co to ma być? Matura z polskiego?

   Usuń
 3. Fajnie, że ktoś o tym napisał :D

  OdpowiedzUsuń